Догляд за стільницею

Ви напевно хочете, щоб ваш стіл прослужив вам якомога довше. Продовжити його життя можна дотримуючись наших рекомендацій по експлуатації.

Зверніть увагу: у виробництві столів використовується масив дерева. Деревина сильно схильна до впливу зовнішнього середовища і якщо спростити, столу буде комфортно в тих-же умовах, що і Вам.

Будь-які дерев’яні вироби, в тому числі містять епоксидну смолу краще використовувати в житлових приміщеннях. Ви, звичайно, можете випити за таким столом чай на балконі, або влаштувати на ньому барбекю у дворі будинку, але на ніч стіл потрібно занести в приміщення — нічна зміна температури і вологості, як і можливі опади, можуть завдати столу шкоди.

Епоксидна смола не дуже добре переносить прямі сонячні промені. Залишивши стіл під сонцем надовго, ви ризикуєте не тільки пересушити дерево, але і необоротно змінити колір епоксидної смоли.

Варто уникати сильних перепадів температури (оптимальне середовище для столу від +15°С до +30°С). При охолодженні деревина стискається, а при нагріванні навпаки, збільшується в об’ємі. Це може призвести до розтріскування як дерева, так і смоли. Природно, якщо ви, наприклад, купуєте стіл на дачу, Вам не потрібно опалювати всю зиму будинок заради комфорту столу, або забирати його зимувати в приміщення тепліше — він прекрасно перенесе постійну низьку температуру. Шкода завдає саме перепад температури. Що-ж стосується високих температур-стіл варто використовувати хоча-б в 1 м від джерел тепла (батареї, каміни, духовки і т.д.). Зверніть увагу на теплу підлогу — він теж може пересушити дерево.

Вологість в звичайному житловому приміщенні (45% — 75%) абсолютно підходить для столу. Але надмірна вологість теж може стати причиною деформації столу, тому не варто зберігати його у ванній кімнаті, а тим більше в лазні або сауні. З іншого боку, занадто сухе повітря може пересушити дерево, що призведе до мікротріщин.

Смола чутлива до точкового перегріву, тому для її захисту слід використовувати підставки під гарячі предмети (наприклад під тільки-що витягнуту з духовки форму з пирогом).

В цілому, вимоги до експлуатації столу з епоксидною смолою мало чим відрізняються від вимог до інших меблів, виготовленої з масиву дерева. Епоксидна смола це міцний матеріал, але щодо неї справедливі ті-ж рекомендації,що і для звичайного столу:

— Не можна упускати важкі тверді предмети. Це може призвести до вм’ятини або відколу;

— Не можна різати ножем по поверхні. Лезо залишить подряпини;

— Не можна ставити і рухати предмети з гострим / шорстким краєм без підставки. Це призведе до потертостей і подряпин. Зверніть увагу, що на дні керамічного посуду зазвичай є шорсткий край.

Як протирати поверхню столу?

Для очищення столу з епоксидною смолою ми рекомендуємо використовувати вологу фланелеву серветку. Щоб уникнути розлучень, після очищення стіл краще протерти насухо. При бажанні можна використовувати поліроль і м’яку ганчірку. Навіть не думайте використовувати щітки або абразивні губки!

Дотримуючись цих рекомендацій, ви забезпечите довгу службу і збереження столу в кращому вигляді. А якщо краса вашого столу втратить свій блиск, ми можемо його відреставрувати!

Заповніть форму та отримайте каталог на Вашу електронну пошту

    Завантажити
    каталог